تبلیغات
5mmmmm is awesome!
ابزار و قالب وبلاگبیست تولز

گوگل پلاس

خدمات وبلاگ نویسان گروه شماره ی4 وبلاگ گروهی شماره ی 4 - گاندو

وبلاگ گروهی شماره ی 4
 

تمامی فایل های گروه شماره ی4 به خاطر شما zip نشد
 

كد تقویم

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 1 خرداد 1391 توسط محمد مهدی امام زاده
چیز هایی در مورد گاندو بازی مولتی ژانر ایرانی

مدیرعامل بنیاد ملی بازیهای رایانه ای گفت: کاراکتر “گاندو” شخصیتی بومی از مناطق شرقی ایران است که در گروه سنی کودک و نوجوان تعریف شده است.

مدیرعامل بنیادملی بازیهای رایانه ای ضمن بیان این مطلب در نشست خبری که با حضور مهدی خداشناس مدیر پروژه بازی رایانه ای “گاندو” ، محمد حسن مالکی مدیر پخش این بازی و حسین خداشناس مدیر اجرایی این بازی رایانه ای برگزار شد با اشاره به شخصیت گاندو در این بازی گفت: یکی از اهداف مهم و اولویت های اصلی بنیاد، مطرح کردن بازیهای مناسب برای قشر کودک و نوجوان است که هم جنبه تفریحی و سرگرمی داشته باشد و هم ابعاد مختلف آموزشی و تربیتی کودک را در بر بگیرد. گاندو شخصیتی است برگرفته از تمساح پوزه کوتاه که بخشی از حیات وحش ایران را در بر می گیرد و در منطقه سیستان و بلوچستان زندگی می کند و به زبان محلی گاندو نام دارد.

 بازیهایی از جنس فرهنگ ایرانی ساخته شده است 

وی در ادامه افزود: مدت زیادی است که تعدادی از بازیهای ژانر کودک و نوجوان را آماده داریم و منتظر فرصت مناسبی بودیم که تا این بازیها توسط پخش کننده خوب و وارد به کار خود تکثیر شود که خوشبختانه این اتفاق افتاد و گاندو توزیع کننده کاربلدی پیدا کرد که امیدوارم با تبلیغات مناسب فرصت دستیابی کودکان ایرانی به بازیهایی از جنس فرهنگ ایرانی را فراهم کنیم. بازی گاندو گروه سنی ۸ تا ۱۲ سال در بر گرفته که اثری هیجان انگیز و درعین حال آموزنده است. البته بازیهایی هم زیرسن هشت سال مانند ” سیاره خاموش”، “داستان جنگل” و “خانم طلا” هم در دست پخش داریم که امیدوارم فرصت مناسب برای پخش این آثار هر چه زودتر فراهم گردد.

مینایی در ادامه صحبت های خود به راه اندازی دور جدید  آموزش ساخت بازیهای رایانه ای در بین علاقه مندان اشاره کرد و گفت: پس از پایان نخستین دوره آموزش ساخت بازیهای رایانه ای در نظر داریم که دور دوم این کارگاهها را با ۱۳۰هنرجو آغاز کنیم. در این کارگاهها برنامه نویسی و کارهای هنری در حوزه بازیهای رایانه ای تدریس می شود و دوره آموزش هم یک سال و نیم به طول می انجامد البته در نظر داریم دانشکده علمی کاربردی هم در بحث تربیت دانشجو در رشته بازیهای رایانه ای را نیز ترتیب دهیم.
مدیرعامل بنیاد ملی بازیهای رایانه ای در ادامه افزود: برای حمایت بیشتر از تولیدات بازیهای رایانه ای جشنواره و نمایشگاههایی را تحت همین عنوان در شکل بین المللی تیرماه سال آینده برگزار خواهیم کرد و مقدمات این امر هم فراهم شده است. یکی از نکات قابل توجه در بازی رایانه ای گاندو این است که کاراکتری که برای گاندو خلق شده است شخصیتی بومی است که قشر کودک و نوجوان ایرانی شناختی نسبت به این کاراکتر ندارند. در واقع بحث آشنایی مخاطب با پدیده های بومی ایران زمین از بحث های اساسی بنیاد است که سعی می کند که ردپای بومی گرایی در آثارتولیدی به انحای مختلف وجود داشته باشد.
http://www.persianroz.com/wp-content/uploads/2012/02/759950_orig.jpg

در ادامه این نشست حسین خداشناس مدیر اجرایی بازی رایانه ای گاندو افزود: در ژانر کودک خلا بزرگی داشتیم که این خلاء عدم وجود کاراکتر فانتزی و ایرانی برای کودکان بود. این تمساح در چابهار زندگی می کند و موجودی است که به انسان آزار ندارد از همین رو این تمساح به کاراکتر فانتزی تبدیل شده است. داستان از انتقال دوست گاندو به باغ وحش آغاز می شود که این تمساح با شنیدن خبر این جابه جایی بسیار ناراحت می شود. موشی که در همسایگی گاندو زندگی می کند برای نجات این تمساح به قفس او می رود، قفل را باز می کند و گاندو را نجات می دهد. بعد از آزادی گاندو همه حیوان ها از او می خواهند که قفل در قفس های آنها را نیز باز کند تا به گاندو کمک کنند دوست خود را بیابد اما ازاینجا ماجرا راه دیگری را طی می کند.

وی در ادامه افزود: این بازی ۱۲ مرحله دارد یک بازی چند ژانری است و هشت گیم پلی متفاوت دارد هسته اصلی بازی بر اساس مشت زنی طرح ریزی شده است و پس از آن مخفی شدن، ماشین سواری، ترن سواری و دیگر بازیهایی است که دیده می شود.

صحبت های مدیر پروژه گاندو به اینجا رسید؛ مینایی با اشاره به مشکلات سخت افزاری ساخت بازیهای رایانه ای اشاره کرد و گفت: تحریم های ایجاد شده علیه ایران خرید ابزار فنی برای ساخت بازیهای رایانه ای را مشکل کرده است به این معنا که فروش ابزار کنسول به ایران ممنوع شده است و ما از طریق کشورهای واسطه می خواهیم که این ابزار را در اختیار ما قرار دهند اما به این سادگی ها نیست اما در تلاش هستیم کنسول جدید به جای “پی اس پی ” را در دستور کار خود قرار دهیم.

در بخش دیگری این نشست مهدی خداشناس مدیر پروژه بازی گاندو به روند تولید این بازی رایانه ای اشاره کرد و گفت: پروژه گاندو از سال ۸۷ با حمایت بنیاد آغاز به کار کرد و نزدیک به دو سال ساخت این پروژه به طول انجامید. بازی گاندو با یک تیم ۱۲ نفره از نیروهای متخصص شروع به کار کرد و نخستین اثر محیط ژانری است که برای کودکان ساخته شده است.

وی در ادامه به کم و کیف کار بر روی کاراکترهای گاندو اشاره کرد و گفت: این پروژه ۲۰ دقیقه انیمیشن دارد و ۲۵ دقیقه سینماتیک داریم و برای اولین بار سینماتیک هایی دارای دیالوگ و نریشن داشتیم. گرافیک بازی در ژانر فانتزی طراحی شده بود که از جهت گرافیک کار به منای واقعی به پروژه های خارج از کشور نزدیک بودیم.

در ادامه این نشست محمد حسن مالکی مدیر توزیع بازی رایانه ای گاندو گفت: مهمترین عامل در زنده نگاه داشتن بازی های بومی و ایرانی از این دست توزیع مناسب محصولات است و این اتفاق تنها با فروش محصولات در تیراژ بالا رخ می دهد و برای رسیدن به این منظور در نظر داریم بازیها را به زبان های مختلف مثل ارمنی، کردی، آذری ترجمه و روانه بازار کنیم تا شاید از این طریق تبلیغات مناسبی صورت گیرد.

مالکی در پایان به فروش بازی رایانه ای گرشاسپ و میرمهنا اشاره کرد و گفت: طبق قرارداد ۱۵۰ هزار تا از بازی گرشاسپ به فروش رفت و تمدید نخواهد شد بازی میرمهنا هم با گذشت ۶ ماه به تیراژ ۷۵ هزارتا رسیده است. برای فروش خارجی این دو بازی با آلمان قراردادهایی بستیم و به طور موازی در سایت “اس تیم” مذاکره هایی را انجام داده ایم و قرار است فروش آنلاین آن در اروپا نیز انجام شود.

 طبقه بندی: تفریحی، 
.: Weblog Themes By Pichak :.


این صفحه را به اشتراک بگذارید
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت

تماس با ماتمامی حقوق این وبلاگ متعلق به وبلاگ گروهی شماره ی 4 محفوظ است | طراحی : وبلاگ گروهی شماره ی 4
 , خدمات وبلاگ نویسان وبلاگ گروهی شماره ی 4

mouse code

كد ماوس

looking just for you!
ابزار و قالب وبلاگبیست تولز

گوگل پلاس